futball club 2017

Prvé jarné zápasy futbalových prípraviek za nami

08.04.2019

Rozbiehajú sa konečena j futbalové prípravky SPORTAcademy Hlohovec. Už minulý týždeň úspešne naskočili do zápasového kolotoča “U13-tky”, ktoré si poradili doma so susedom cez Váh s MTK Leopoldov. Po jeseni mu mali čo oplácať - prehru 1:3. Odvedata sa v poslednú marcovú sobotu vydarila nad mieru. Tím pod vedením trénera Ladislava Kunu zvíťazil 3:0, síce víťazstvo sa nerodilo ľahko. Kunov tím nastúpil v okliešťenej zostave a pomahať prišli aj hráči z U10. V príjemnom počasí si vďaka koncentrovanému výkonu vybojovali konečne po dlhšom čase výhru, aj keď súper hrýzol a dokázal si vytvoriť pár nebezpečných príležitostí na gól.
V druhom jarnom kole čakal na Hlohovčano na ihrisku v Koplotovciach  papierovo menej zdatný súper - dovtedy posledný tím súťaže z Malženíc. Tí po jeseni však prekvapili ha ihrisku nielen domáci tím, ktorý prehrával s nimi po polčase už 0:2. Hlogovčania napriek množstvu gólových šancí nedokázali streliť do polčasu ani len gól a naopak aj v druhom polčase inkasovali ďalšie dva. Napriek tomu snaha o stíhaciu jazdu domáceho tímu skončila neúspešne, z množstva čancí, dokázali v druhom polčase premeniť len dve na gól, čo na úspech v tomto zápase vôbec nestačilo. Hlohovčania si pripísali v druhom jarnom kole prehru 2:4 (0:2) s celkovým poradovým číslom 10.
Najbližiše v sobotu 13.4. 2019 ich čaká duel v Dvorníkoch.
Zápasy U13

SPORTAcademy Hlohovec - MTK Leopoldov 3:0 (2:0)
HC: L. Vladovič, S. Gálik, J. Štipčák, D. Hanáková, A. Kupczyk, T. Kmeť, M. Honko, S. Dolník, M. Šimeg, tréner - L. Kuna
Góly: D. Hanáková 2, J. Štipák

HC: L. Vladovič, S. Gálik, T. Lukáč, D: Hanáková, A. Kupczyk, M. Honko, D. Baláž, L. Gáliková, S. Pikus, tréner - L. Kuna.Góly: T. Lukáč 2

Prvá aprílová sobota patrila aj U10, ktorá vo svojom prvom jarnom kole nastúpila na ihrisku svojho prenasledovateľa z Modranky. Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí nielen otvorili gólový účet zápasu, ale postupne sa dostávali do vedenia 3:1. Mladé pušky nezložili zbrane, do polčasu znížili na 3:2. Hneď po prestávke vyrovnali na 3:3 a začínalo sa opäť odznovu. A opäť to boli domáci, ktorí sa dostali do vedenia 4:3 a čakalo sa na dramatické rozuzlenie zápasu. To správne športové napätie zvýraznil gól hostí na 4:4 10 minút pred koncom zápasu. No a definitíva a totálne vyvrcholenia napínavého zápasu prišlo len minútu pred koncom zápasu. Víťazstvo v pomere 4:5 na svoju stranu strhli mladé pušky z Hlohovca. Na tomto cennom víťazstve má svoj veľký podiel odhodlanosť a bojovnosť hráčov Hlohovca.Na Hlohovec už v nedeľu 14.4. 2019 čaká na domácom ihrisku (v Koplotovciach) líder súťaže ŠK Blava J. Bohunice.